Aktualności

Kategoria:
Artykuł
Sezon na zębate - Kamil Zaczkiewicz
2018-04-24

Już za kilka dni rozpocznie się maj, a wraz z nim sezon na drapieżniki. W tym okresie szczupaki czy okonie będą poddawane wszelakim pokusom. O tym jak przygotować się do sezonu na "zębatego" przeczytacie w artykule Kamila.

Maj to magiczna data dla łowców drapieżników. Od teraz będzie można spokojnie spiningować oraz zastawiać się na część spośród drapieżnych ryb naszych wód. Miłośnicy sandaczy czy sumów muszą jeszcze trochę poczekać. Jednak drodzy Czytelnicy sezon już blisko. 

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował dla Was Kamil? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Suma 2/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA. 

Aktualności
Czekamy na Wasze zdjęcie!
2018-04-23

Po ciepłym weekendzie z pewnością u Was w telefonie sporo pięknych zdjęć z wiosennymi karpiami i nie tylko. Czemu nie pokazać ich użytkownikom aplikacji? Zachęcamy do publikowania zdjęć w Galerii Łowców poprzez aplikację. Co miesiąc wybierane zostaje zdjęcie, którego autor zostaje nagrodzony przez firmę Prologic i Okuma. W maju do wygrania jest kołyska karpiowa Prologic.

Aktualności
Przed nami bardzo ciepłe dni
2018-04-20

Przed nami bardzo ciepły weekend. W całym kraju temperatura będzie oscylowała w okolicy 20 st. C. To świetne warunki, by wybrać się nad wodę w poszukiwaniu wygłodniałych karpi. Pamiętajcie, by zdjęcia ze swoimi okazami wrzucać do Galerii Łowców, w ten sposób będziecie mieli możliwość wygrania atrakcyjnej nagrody od firmy Prologic.

 

Artykuł
Sumy z Wisły Mazowieckiej
2018-04-19

Zapraszamy do lektury artykułu pióra Mateusza Frankiewicza, w którym opisuje „królową polskich rzek” i jej mazowieckie odcinki. W swoim tekście Mateusz opisał swoje przygotowania do sumowej zasiadki oraz kilka wartych uwagi miejsc. Zachęcamy do zapoznania się z tym tekstem, ponieważ sezon sumowy już blisko.

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował dla Was Mateusz? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Suma 2/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA. 

Artykuł
Rekordowa samotna wyprawa
2018-04-17

Jean - Christophe Conéjéro to francuski łowca sumów, który we wrześniu 2017 roku pokonał wąsacza na miarę rekordu świata. W najnowszym wydania Świata Suma przeczytacie jego relację z tej niesamowitej wyprawy.

Miała to być normalna wyprawa na ryby, Francuz nic nie przeczuwał, że 16 września 2017 roku zapamięta zapewne do końca życie. Wtedy właśnie ziści się jego sen o rekordowym sumie. Zapraszamy do lektury relacji z tej wyprawy.

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował dla Was Jean - Christophe Conejero? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Suma 2/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA. 

Film
Cat Territory - niezawodny sprzęt sumowy
2018-04-16

Zobaczcie film o nowościach marki Cat Territory - Mikado, zrealizowany nad piękną Soliną. Solina kryje w sobie wiele rekordowych okazów sumów, które Karol Lasota próbuje złowić.

Film znajdziecie w module FILMY - w aplikacji mobilnej.

Aktualności
Już jest nowy Świat Suma
2018-04-16

Miło nam zapowiedzieć drugi tegoroczny numer naszego e-magazynu Świat Suma. Zapraszamy do jego lektury, a naprawdę jest to czytać.

Na początek Waszą uwagę zwróci okładka, na której jest rekordzista świata Jean-Christophe Conéjéro, który opowie o „Rekordowej samotnej wyprawie”. Kolejne ciekawe teksty to „Podwodny spławik”, autorstwa Karola Lasoty oraz enigmatyczne „Kiedy, jak i po co” pióra Marcina Wieczorka. 

Powyższe teksty to część spośród tekstów „sumowych”.

Jednak nie zabraknie też materiałów poświęconych innym drapieżnym gatunkom. W związku ze zbliżającym się majem i początkiem sezonu szczupakowego Kamil Zaczkiewicz podzieli się z Wami przemyśleniami na temat „Sezonu na zębate”, a Karolina Błaszkiewicz zabierze Was do Azji, a konkretnie na Malediwy. Zapraszamy do lektury naszego e- czasopisma, komentowania materiałów oraz publikacji zdjęć w galerii łowców. 

Zapraszamy do modułu Świat Suma - tam znajduje się nowe wydanie 2/2018.

Artykuł
Krótka sesja na komercji
2018-04-12

Co powinniśmy zrobić, aby nasza sesja feederowa pomimo małej ilości czasu jaki możemy tego dnia na nią poświęcić była jak najbardziej efektywna? Przeczytajcie tekst Marcina Cichosza w Świat Karpia 2/2018.

Aktualności
Świat Suma 2/2018 - 15 kwietnia
2018-04-11

W najbliższą niedzielę 15 kwietnia będzie miała miejsce premiera nowego wydania e-czasopisma Świat Suma 2/2018. Zapraszamy wszystkich łowców wąsaczy oraz spinningistów do lektury. Niedzielne popołudnie zarezerwujcie sobie dla Świata Suma! Okładkę tego wydania zdobi Francuz Jean-christophe Conéjéro, łowca rekordu świata. Jego artykuł również przeczytacie w najnowszym wydaniu.

Artykuł
Jak łowić te duże? cz.2
2018-04-10

Dzisiaj czas na kolejną cześć poradnika, który przygotował Mariusz Niedźwiecki. „Jak łowić te duże?” Na pewno nieszablonowo, a co to znaczy dowiecie się z artykułu Mariusza. 

Przy dużej presji wędkarskiej i jednoczesnym braku czasu na długotrwałe zasiadki musimy próbować wszelakich sztuczek i przynęt, aby przechytrzyć karpie. O takich właśnie trikach opowiada Mariusz.
Jesteście ciekawi całego artykułu, Mariusza? Zapraszamy do najnowszego numeru e- magazynu Świat Karpia 2/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Film
Torby Anaconda Tank Bags
2018-04-09

Podczas zasiadek częstym problemem okazuje się brak miejsca w namiocie. Czasami musimy część naszych bagaży pozostawić poza nim, co jednak jest problemowe np. w czasie deszczu. Anaconda przygotowała całą serię toreb wykonanych z PCV. 

Tank Bags to szeroka oferta toreb o różnorakim zastosowaniu. Znajdziecie tutaj zarówno wiadro do nabierania wody, torbę na dipy czy po prostu bagaże transportowe. Dla przykładu torba na dipy wykonana z tego typu materiały nie wsiąka cieczy, więc nie ma strachu, że coś może rozlać się w samochodzie czy zniszczyć torbę. 

Zobaczcie film o tym produkcie w zakładce FILMY WĘDKARSKIE.

Artykuł
Zapomniane jeziorka - Świat Karpia 2/2018
2018-04-07

Małe niepozorne wody, ukryte gdzieś w lasach lub polach, zapomniane przez człowieka pod względem zarybieniowym i gospodarczym, kiedyś kwitły życiem teraz żyją swoim cyklem bez ingerencji człowieka. Odwiedzane rzadko bez przekonania, że są tam duże ryby. One zdołały przetrwać i urosnąć, by cieszyć oko karpiarza który pozwoli dalej im żyć. 

Przeczytajcie artykuł Przemka Wamberskiego dotyczący karpiowania w zapomnianych, przez nikogo nie odwiedzanych leśnych jeziorkach - znajdziecie go w wydaniu Świat Karpia 2/2018.

Aktualności
Przed nami ciepły weekend
2018-04-06

Przed nami jeden z pierwszych ciepłych weekendów. Temperatura w całym kraju będzie się wahać od 12 stopni C. na Pomorzu, do 23 stopni w centrum kraju i Małopolsce. Ciśnienie nieznacznie będzie się wahać i wyniesienie w sobotę 1023 hPa, natomiast w niedzielę 1015 hPa. Dokuczliwy będzie wzmagający się wiatr w porywach do 50 km/h. Tym wszystkich, którzy planują pierwsze zasiadki, życzymy sukcesów!

Film
Wędzisko rzutowe Husaria
2018-04-05

Husaria, to nowe wędzisko firmy NG POLSKA, które swoją premierę miało na targach Rybomania w Poznaniu. Mieliśmy okazję zapoznać się bliżej z tym produktem. Naszą recenzję możecie zobaczyć na filmie, który znajdziecie w module FILMY WĘDKARSKIE. Zapraszamy!

Aktualności
Łowcą marca został Marcin Buszek
2018-04-04

W marcu łowcą miesiąca został Marcin Buszek, który uzyskał 16 komentarzy pod swoim zdjęciem! Gratulujemy łowcy! Wszystkie zdjęcia Marcina możecie zobaczyć w aplikacji "Wydawnictwo AS PRO MEDIA". Zachęcamy jednocześnie do wzięcia udziału w konkursie na łowcę miesiąca Kwietnia - tym razem do wygrania jest kołyska Prologic Hammok.

Marcin Buszek wygrywa zestaw kołowrotków Okuma Axeon Baitfeeder 565.

Aktualności
Nabór zdjęć na łowcę kwietnia!
2018-04-04

W kwietniu, nagrodzona zostanie jedna osoba, która opublikuje w aplikacji zdjęcia z karpiami i amurami złowionymi w 2018 roku. W konkursie biorą udział karpie i amury powyżej 7 kg - redakcja w przypadku podejrzenia nadużycia ma prawo oszacować na podstawie zdjęcia, wagę złowionej ryby. Zwycięzcę wyłoni redakcja wraz ze sponsorem konkursu, będzie się liczyć najładniejsze zdjęcie.

Gdzie dodawać zdjęcia?
Zdjęcia należy dodawać do galerii łowców poprzez aplikację mobilną "Wydawnictwo AS PRO MEDIA" dostępną na Android oraz iOS lub poprzez czytnik internetowy - www.wydawnictwoaspromedia.com

Nagrodą dla łowcy miesiąca w kwietniu jest kołyska renomowanej firmy Prologic Hammok, ufundowana przez firmę PROLOGIC - sponsora konkursu. Termin publikacji zdjęć na łowcę miesiąca kwietnia mija 30 kwietnia o godzinie 23:59. Zwycięzca zostanie wyłoniony 5 maja

Artykuł
Paweł Kokosza: Pasja ponad wszystko
2018-04-03

Zapraszamy do lektury kolejnego tekstu Pawła Kokoszki, w którym to opisuje bardzo ważny aspekt naszego karpiowego hobby – jak nie zatracić pasji. 

Obecnie wielu karpiarzy należy do różnych teamów czy klubów i często mamy do czynienia ze swoistymi wyścigami. Jednak jak zauważa Paweł nie tędy droga. W artykule opisuje swoją karpiową drogę i jak widzi obecne karpiowe trendy. Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Paweł? Zapraszamy do najnowszego numeru e- magazynu Świat Karpia 2/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Artykuł
Andy Macgregor: Zima w Hiszpanii
2018-03-29

Zapraszamy do lektury kolejnej korespondencji z Hiszpanii w wykonaniu Andy Macgregora. Andy przygotował dla Was relację z ostatnich wydarzeń na Półwyspie Iberyjskim. 

W ostatnim czasie pomimo licznych starań hiszpańskich i europejskich wędkarzy zlikwidowano łowisko Casa De Campo w Madrycie. W związku z tym ogrome pogłowie karpii zostało zabitych, czemu do ostatniej chwili próbowali zaradzić miejscowi karpiarze. Więcej o tej akcji przeczytacie w artykule. Jednak w minionych tygodniach miały również miejsce wspaniałe połowy, o czym również napisał Andy.

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Andy? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 2/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Artykuł
Ekspedycja Amazońska 2017
2018-03-28

Rafał Stasiak: Celem projektu „Ekspedycja Amazońska 2017 - Rio Hondo” było rozpoznanie środowiska geograficznego i przyrodniczego miejsca, które stanowi jeszcze swoistą „białą plamę” na mapie świata. 

Zapraszamy do lektury artykułu Rafała Stasiaka, w którym relacjonuje mały wycinek swojej ubiegłorocznej wyprawy do Amazonii. Rejony, które ciągle są nieznane dla wielu współczesnych podróżników czy naukowców. Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Rafał? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 2/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Artykuł
Tajemnica wielkich jezior
2018-03-27

Duże zbiorniki to wymagający przeciwnicy. Częste migracje ryb i wiatr, który odgrywa ogromne znaczenie. O takich właśnie wodach opowie Wam Łukasz Lechowski.  

Łukasz w swoim tekście opowie jak radzi sobie podczas zasiadek na dużych zbiornikach. Jakie to są duże? No właśnie jest to kwestia dyskusyjna. Autor artykułu jako granicę przyjął wody o powierzchni ponad 100 ha.

Jesteście ciekawi całego artykułu Łukasza? Zapraszamy do najnowszego numeru e- magazynu Świat Karpia 2/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Aktualności
15 kwietnia nowe wydanie Świat Suma
2018-03-26

Pozostały trzy tygodnie do premiery nowego wydania Świat Suma. W nim sporo artykułów dotyczących połowów sumów, szczupaków oraz innych ryb drapieżnych. Świat Suma ukazuje się w cyklu kwartalnym, ale przypominamy, że cały czas macie możliwość czytania archiwalnych wydań.

Zawody
Wolne miejsca na spotkanie ze Światem Karpia
2018-03-23

Na organizowane przez nas Letnie Spotkanie ze Światem Karpia na łowisku Gosławice, zwolniły się miejsca. Ważny komunikat dla zapisanych drużyn.

To 3 doby łowienia w znakomitej atmosferze. Zapewniamy ciepły poczęstunek każdego dnia, gadżety okazjonalne dla każdego uczestnika, nagrody dla 5 łowców największych ryb, a także nagrodę dla łowcy największej ryby. Sponsorami nagród są Stalomax, Deeper, Wiley X, AS PRO MEDIA. Lista sponsorów nie jest jeszcze zamknięta.

Wpisowe na spotkanie wynosi 1100 zł brutto od drużyny (w tym 23% VAT). Zgłoszenia przyjmowane są mailowo: redakcja@swiatkarpia.com

Artykuł
Wczesnowiosenne zatoczki
2018-03-22

W swoim artykule Szymon Stasierski podzielił się doświadczeniami zawiązanymi z wiosennymi miejscówkami. W jego opinii świetne są zatoczki, a dlaczego? Tego dowiecie się z tekstu. 

Małe, osłonięte od wiatru i co za tym idzie łatwiej nagrzewające się zatoczki to świetne miejsca na pierwsze zasiadki. O tym dlaczego warto szukać takich miejsc dowiecie się z tekstu Szymona. Jesteście ciekawi całego artykułu Szymona? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 2/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Artykuł
Zimowa sesja z feederem
2018-03-20

Adam Skrzypek to świetny fachowiec w dziedzinie feederowej. Od kilku wydań naszego magazynu dzieli się z Wami swoimi doświadczeniami. Tym razem na warsztat wziął zimowe wędkowanie.  

Adam w swoim tekście opisuje jakiej zanęty stosował podczas pewnej zimowej sesji. W artykule podzielił się obserwacjami na temat ilości brań na poszczególne przynęty i zestaw, a także jak przygotować taktykę na taki wypad. Przeczytajcie artykuł w nowym wydaniu Świat Karpia 2/2018.

Artykuł
Na jaką kulkę? Praktyka a teoria.
2018-03-19

Zapraszamy do zapoznania się z tekstem Przemka Pająka, w którym opisuje swoje doświadczenia i obserwacje względem „złotych kulek”. Sezon już blisko, w związku z tym jest to lektura obowiązkowa.

Zarówno w sieci jak i na wodą widzimy liczne przepychanki, która kulka jest lepsza. Przemek to osoba o długoletnim doświadczeniu wędkarskim, ale również jest pracuje w tej branży. W związku z tym postanowił podzielić się swoimi obserwacjami na temat „najlepszych przynęt.

Jesteście ciekawi całego artykułu Przemka? Zapraszamy do najnowszego numeru e- magazynu Świat Karpia 2/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Artykuł
Karpie spod lodu
2018-03-16

Większość karpiarzy zimę spędza na snuciu planów na kolejny sezon i przygotowywaniu sprzętu. Kasia wraz z Kacprem postanowili jednak spróbować swoich sił z podlodowymi karpiami. 

Zgadza się, dobrze przeczytaliście „podlodowymi”, co prawda nie łowi bezpośrednio na lodzie, ale w zimowej porze i rzucając swoje zestawy w zamarznięty rejon łowiska. Z jakimi efektami zakończyła się ich krótka zasiadka, o tym przeczytacie w artykule.

Jesteście ciekawi całego artykułu Kasi? Zapraszamy do najnowszego numeru e- magazynu Świat Karpia 2/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Artykuł
Frank Warwick i jego karpiowa droga
2018-03-16

Od kilku numerów naszego magazynu Jakub Dłubak przeprowadza wywiady ze znanymi i cenionymi karpiarzami. Do tej pory gościliśmy już Jakuba Vagnera, Franka i Nico Schmidtów oraz Andy Macgregora. Dzisiaj mamy przyjemność zaprosić Was do lektury rozmowy z Frankiem Warwickiem. 

Frank Warwick to legenda wędkarstwa karpiowego, łowi karpie już blisko 50 lat. Przede wszystkim stosuję technikę rzutową, która jest bardzo precyzyjna i wymagająca. Przez te wszystkie lata odwiedził kilkanaście państw w tym Polskę. Jednak ten wyjazd nie wspomina najlepiej. Dlaczego o tym poniżej?

Jesteście ciekawi całego wywiadu Jakuba? Zapraszamy do najnowszego numeru e- magazynu Świat Karpia 2/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Artykuł
Amurowe zaskoczenie
2018-03-13

Zapraszamy na kolejny artykuł Marcina Burka, w którym relacjonuje swoją jesienną zasiadkę w Żelechowie i jednocześnie radzi jakie zestawy sprawdzają się na tej i podobnych żwirowniach. 

Marcin Burek wraz z Dawidem Starzykiem jesienią ubiegłego roku wybrali się na zasiadkę na łowisku Eko – Farma w Żelechowie. W związku z późną porą spodziewali się raczej brań karpi niż amurów. Jednak jak to bywa w naszym hobby sytuacja była odmienna.

Jesteście ciekawi całego artykułu Marcina? Zapraszamy do najnowszego numeru e- magazynu Świat Karpia 2/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Artykuł
Gdy nie widać spławów
2018-03-13

Paweł Popowicz to nasz stały współpracownik, który dzieli się swoim ogromnym doświadczenie na łamach Świata Karpia. Tym razem poruszył bardzo ciekawy temat, czyli gdzie szukać ryb w sytuacji braku spławów. 

W artykule Paweł opisuje swoje sposoby na radzenie sobie z przebiegłymi karpiami. Ryby te często „znikają” na dłuższy czas i mamy problem z ich zlokalizowaniem. Pomocne mogą okazać się rady zawarte w poniższym artykule.

Jesteście ciekawi całego artykułu Pawła? Zapraszamy do najnowszego numeru e- magazynu Świat Karpia 2/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Aktualności
Świat Karpia 2/2018 - PREMIERA
2018-03-11

Drugi tegoroczny numer e-czasopisma Świat Karpia 2/2018, jest już dostępny w aplikacji mobilnej oraz w wersji internetowej. Za darmo!

W aktualnym wydaniu znajdziecie 18 bardzo ciekawych artykułów dotyczących wędkarstwa karpiowego oraz method feederowego. Wśród autorów, Pawel Popowicz, Marcin Burek, Szymon Stasierski, Jakub Dłubak, Przemek Pająk, Andy Macgregor, Przemek Wamberski, Mariusz Niedźwiecki, Paweł Krzemianowski, Paweł Kokoszka, Łukasz Lechowski, Marcin Cichosz, Adam Skrzypek oraz kilku innych.

Aktualności
Świat Karpia już w niedzielę!
2018-03-07

W nowym wydaniu znajdziecie 18 bardzo ciekawych artykułów dotyczących wędkarstwa karpiowego oraz method feederowego. Wśród autorów, Pawel Popowicz, Marcin Burek, Szymon Stasierski, Jakub Dłubak, Przemek Pająk, Andy Macgregor, Przemek Wamberski, Mariusz Niedźwiecki, Paweł Krzemianowski, Paweł Kokoszka, Łukasz Lechowski, Marcin Cichosz, Adam Skrzypek oraz kilku innych.

Top 5

1. Wywiad z Frankiem Warwickiem, przeprowadził go Jakub Dłubak.
Dzięki nam poznacie życie Franka, jego wspomnienia – dotyczące również Polski oraz jego sposób myślenia o wędkarstwie karpiowym. Cytat z wypowiedzi Franka.

„Wędkowanie ma być zabawą, a nie miejscem gdzie wielkie głowy karmią swoje ego patrząc na innych z góry. Kocham karpiarstwo i czerpię z niego radość.”

2. Gdy nie widać spławów – Paweł Popowicz
Jak wiadomo, końcowy wynik naszej zasiadki w głównej mierze zależy od tego, czy zlokalizujemy żerujące karpie. Chyba najprostszym i najskuteczniejszym sposobem jest wypatrywanie spławiających się ryb. Co do tego nikt nie powinien mieć wątpliwości. Ale co możemy zrobić w sytuacji, gdy karpie nawet nie myślą pokazać się na powierzchni wody? - odpowiedź znajdziecie w artykule Pawła Popowicza

3. Wczesnowiosenne zatoczki – Szymon Stasierski
„Ostrożne karpie w dzień raczej krążą na pograniczu wejść w zatokę. Nie czując niebezpieczeństwa podpływają coraz bliżej brzegów. Niewątpliwie po zachodzie słońca, kiedy zacznie robić się ciemno, karpie stają się mniej ostrożne i podpływają jeszcze bliżej.”

4. Kochany szkodnik – Paweł Krzemianowski
„Niemal każde zdjęcie kogoś, kto złowił niechcący, jako przyłów karpia czy też amura, lub też fotka kogoś obchodzącego się nieetycznie z karpiem, nawet na innym kontynencie, wywołuje tsunami nienawiści i komentarzy z groźbami karalnymi włącznie. Czy na tym polega tolerancja? Czy karpiarze, to ten lepszy „sort”, któremu wolno wszystkich określać i segregować? Czy spinningista, powinien targać ze sobą matę karpiową, bo może trafi mu się przyłów w postaci karpia? Czy spławikarz, musi posiadać wszystkie akcesoria karpiowe, z wielkim podbierakiem włącznie, bo być może na jego robaczka skusi się „Pan Karp”?”

5. Tajemnice wielkich wód – Łukasz Lechowski
„Łowienie w wielkich wodach jest całkowicie odmienne od karpiowania w kilku hektarowym akwenie. Czym charakteryzują się takie zbiorniki i jak przygotować się do skutecznego łowienia? Lokalizacja ryb, odpowiednia taktyka nęcenia, to tylko niektóre składowe karpiowego sukcesu.”

Aktualności
Wojtek Drzymała - łowcą miesiąca
2018-03-06

W lutym łowcą miesiąca został Wojtek Drzymała, który dodał do aplikacji 70 zdjęć! Gratulujemy łowcy! Wszystkie zdjęcia Wojtka możecie zobaczyć w aplikacji "Wydawnictwo AS PRO MEDIA". Zachęcamy jednocześnie do wzięcia udziału w konkursie na łowcę miesiąca Marca - tym razem do wygrania jest zestaw kołowrotków OKUMA.

Wojtek Drzymała wygrywa zestaw sygnalizatorów Prologic BAT+.

Aktualności
Łowca marca - nabór zdjęć
2018-03-06

Kto wygra?
W miesiącu marcu, nagrodzona zostanie jedna osoba, która opublikuje w aplikacji zdjęcia z karpiami i amurami oraz uzyska pod zdjęciami najwięcej komentarzy. W konkursie biorą udział karpie i amury powyżej 10 kg - redakcja w przypadku podejrzenia nadużycia ma prawo oszacować na podstawie zdjęcia, wagę złowionej ryby.

Gdzie dodawać zdjęcia?
Zdjęcia należy dodawać do galerii łowców poprzez aplikację mobilną "Wydawnictwo AS PRO MEDIA" dostępną na Android oraz iOS lub poprzez czytnik internetowy - www.wydawnictwoaspromedia.com

Oto nagroda na miesiąc marzec...

Marzec - dwa kołowrotki Okuma Axeon Baitfeeder 565
 
ZACZYNAMY!
Łowca miesiąca – MARZEC

Nagrodą dla łowcy miesiąca w marcu są dwa kołowrotki Okuma Axeon Baitfeeder 565, ufundowane przez firmę OKUMA - sponsora konkursu. Termin publikacji zdjęć na łowcę miesiąca lutego mija 31 marca o godzinie 23:59. Zwycięzca zostanie wyłoniony 5 kwietnia.

Aktualności
Rybomania w Sosnowcu za tydzień
2018-03-02

Ostatnia z serii imprez targowych już za tydzień w Sosnowcu. Za nami już imprezy w Lublinie i w Poznaniu, teraz przyszedł czas na południe Polski. 

Już w dniach 10 – 11 marca w hali EXPO Silesia odbędą się Targi Rybomania 2018. Impreza będzie otwarta dla zwiedzających w sobotę w godzinach 10:00 - 18:00 oraz w niedzielę od 10:00 do 17:00. Ceny biletów jednorazowych w dniach imprezy, to 17 zł, zaś w przedsprzedaży 10 zł. Szczegóły na stronie organizatora www.rybomania.com.pl

Aktualności
Katalog Normark Polska 2018
2018-03-01

Od poniedziałku polscy wędkarze mają możliwość zapoznania się z tegoroczną ofertą Normark Polska. Jest to dystrybutor wielu znanych i cenionych marek m.in. Carp Spirit, Dynamite Baits czy Minn Kota. 

Na stronie internetowej Normark Polska - www.normark.pl znajdziecie aktualne katalogi marek, które firma posiada w dystrybucji. Co ważne prezentacje zostały przygotowane w języku polskim. Normark Polska jest dystrybutorem między innymi takich marek jak: Rapala, Blue Fox, Storm, VMC, Sufix, Cat Spirit, Carp Spirit, Rameau, Water Queen, Dynamite Baits, Plano, Humminbird, Minn Kota, Seafox, Mora Ice.

Oferta jest szeroka i skierowana do przedstawicieli różnych dziedzin wędkarskich. W każdym razie karpiarze na pewno zwrócą uwagę na haki VMC, Carp Spirit – akcesoria końcowe, torby, pokrowce, fotele i hit tego sezonu wędziska. Kolejna marką, o której nie można zapomnieć to Dynamite Baits, czyli cenione przynęty karpiowe (kulki, pellety, zanęty, atraktory). Echosondy Humminbird oraz silniki Minn Kota to również niezbędny element podczas karpiowych zasiadek. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na 2018 rok w wersji online, a wkrótce również w druku. Katalog dostępny na www.normark.pl

Film
Pstrągowy survival – film
2018-03-01

W wydaniu 1/2018 Świat Suma mogliście przeczytać artykuł Karoliny Błaszczak pt. "Pstrągowy Survival", teraz możecie obejrzeć dwie części relacji filmowej z tej wyprawy. Zapraszamy na portal www.swiatsuma.com, gdzie znajdziecie materiały filmowe.

Aktualności
Świat Karpia 2/2018 - za dwa tygodnie
2018-02-26

Już za dwa tygodnie, a dokładniej 11 marca w aplikacji ukaże się nowe wydanie Świata Karpia. W e-wydaniu wiele interesujących artykułów m.in. Jak zachować się gdy nie widać spławów karpi - to artykuł Pawła Popowicza, Mariusz Sadowski w artykule "Magia złotej kulki" odpowiada na pytanie czy istnieje kulka, która w każdej wodzie będzie tak samo skuteczna? Materiałem, który musicie przeczytać będzie wywiad z Frankiem Warwickiem - przeprowadził go Jakub Dłubak. To tylko trzy artykuły z dwudziestu, a jakże ciekawe! Zapraszamy już 11 marca. Przypominamy, że e-czasopismo możecie czytać również w komputerze na www.wydawnictwoaspromedia.com

Artykuł
Pstrągowy survival
2018-02-24

Karolina Błaszczak, to osoba którą kojarzycie przede wszystkim z sumową bazą w Hiszpanii. Choć jak zaraz się dowiecie to nie jest to jedyne miejsce, gdzie możecie ją spotkać. Ostatnio w poszukiwaniu pstrągów alpejskich zawędrowała do Norwegii. Zapraszamy do lektury artykułu, w którym Karolina relacjonuje swoją norweską przygodę. Wiele miesięcy przygotowań i późniejsze trudny trekingu, aby móc powalczyć z dziewiczymi norweskimi pstrągami.


Jesteście ciekawi całego artykułu Karoliny? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Suma 1/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Zawody
Letnie Spotkanie ze Światem Karpia
2018-02-24

Serdecznie zapraszamy naszych współpracowników oraz czytelników do wzięcia udziału w towarzyskim spotkaniu na łowisku Gosławice. To 3 doby łowienia w znakomitej atmosferze. Zapewniamy ciepły poczęstunek każdego dnia, gadżety okazjonalne dla każdego uczestnika, nagrody dla 5 łowców największych ryb, a także nagrodę dla łowcy największej ryby. Sponsorami nagród są Stalomax, Deeper, Wiley X, AS PRO MEDIA. Lista sponsorów nie jest jeszcze zamknięta.

Wpisowe na spotkanie wynosi 1100 zł brutto od osoby (w tym 23% VAT). Zgłoszenia przyjmowane są mailowo: redakcja@swiatkarpia.com

Więcej informacji znajdziecie na naszym portalu www.swiatkarpia.com

Artykuł
Karpie z marszu
2018-02-22

Dzięki naszej aplikacji macie możliwość sięgnąć po aktualne i archiwalne numery Świata Karpia. Dzisiaj przypominamy artykuł, który Dawid Starzyk przygotował do numeru 2/2017.

Dawid w swoim tekście zachęca do szybkich wypadów na ryby. W dobie ciągłej gonitwy, często brakuje nam czasu na wymarzone długie zasiadki. Dlatego warto mieć przygotowany „zestaw awaryjny” i w razie kilku wolnych godzin ruszyć nad wodę

Jesteście ciekawi całego artykułu Dawida? Zapraszamy do archiwalnego numeru e-magazynu Świat Karpia 2/2017, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Aktualności
Wygraj sygnalizatory Prologic
2018-02-20

Czekamy na Wasze zdjęcia, zwycięzca zostanie wyłoniony 5 marca. Nagrodą jest zestaw sygnalizatorów Prologic BAT+.

Aplikacja mobilna „Wydawnictwo AS PRO MEDIA” umożliwia użytkownikom publikację zdjęć ze złowionymi rybami - karpiami, amurami oraz innymi gatunkami, poprzez aplikację mobilną, którą można pobrać ze sklepu AppStore oraz Google Play, a także poprzez czytnik internetowy dostępny pod adresem www.wydawnictwoaspromedia.com

Kto wygra?
W miesiącu lutym, nagrodzona zostanie jedna osoba, która opublikuje w aplikacji najwięcej zdjęć ze złowionymi rybami – karpiami i amurami. Nie oceniamy wagi, gdyż każda, nawet najmniejsza ryba zasługuje na uznanie. Łowisz dużo ryb? Prawdopodobnie wygrasz...

Gdzie dodawać zdjęcia?
Zdjęcia należy dodawać do galerii łowców poprzez aplikację mobilną "Wydawnictwo AS PRO MEDIA" dostępną na Android oraz iOS lub poprzez czytnik internetowy - www.wydawnictwoaspromedia.com

Aktualności
Nowe wydanie Świat Suma 4/2017
2017-11-10

Niezmiernie miło nam jest Was poinformować, że od jutra w całej Polsce będzie dostępny czwarty numer naszej gazety. Poruszyliśmy wiele ciekawych zagadnień i spraw związanych z naszym ukochanym królem. Oczami wyobraźni wyruszycie w podróż po "Szybkiej Odrze bez tajemnic" Piotra Boufała, czy "Aktywnie po Padzie" Wojcha Andrzejaka. Nawiązując do metod aktywnych, Marcin Wieczorek w swoim artykule o verticalu porusza bardzo ważne sprawy w dość nietuzinkowym stylu. Oczywiście to tylko rąbek tajemnicy tego, co Was czeka w tym numerze! Pozostaje nam tylko życzyć Wam dobrej lektury i chwili relaksu w tym chłodnym, październikowo-listopadowym okresie. Teraz możecie najnowsze wydanie przeczytać w aplikacji mobilnej "Wydawnictwo AS PRO MEDIA".

Porada
Kiedy łowić amury?
2017-12-07

Najlepsza porą roku jest wiosna, a dokładniej od początku maja, kiedy woda jest już dobrze nagrzana. Temperatura musi osiągnąć ok. 15-17 stopni C. Na początku sezonu można liczyć na lepsze brania amurów, gdyż zbiorniki nie obfitują jeszcze w bujną roślinność, dlatego nasza przynęta może się okazać atrakcyjnym kąskiem.

Porada
Łowienie w rzece - żyłka czy plecionka?
2017-12-07

Najczęściej stosuje się żyłkę jako linkę główną o średnicy 0,35 – 0,40 mm, która jest odporna na ścieranie i jest mało rozciągliwa, ponieważ dno w rzece jest najczęściej piaszczysto – kamieniste, a żyłka jest narażona na kłęby traw i chaszczy. Plecionka jest gorszym wyborem ze względu na uciąg wody i płynące w niej glony, szczątki roślin.

Porada
Jakie haki do line alignera?
2017-12-07

 

Najlepsze są takie, które posiadają krótki lub średniej długości trzonek, szeroki łuk kolankowy oraz proste lub lekko zagięte (15-20 stopni) do wewnątrz oczko.

 

Porada
Wędkowanie na płytkiej wodzie
2017-12-07

Dobrze sprawdzają się zestawy fluorocarbonowe, które są mało widoczne. Warto również zastosować mniejszą przynętę, która będzie bardziej naturalna dla karpia. Łączenie kulki tonącej z pływającą, samej tonącej czy pływającej, nie ma aż takiego znaczenia. Ważne aby przynętę dostosować do dna lub preferencji na danej wodzie. Przy nęceniu musimy polegać bardziej na naturze niż na bogatym nęceniu, ponieważ z płytkiego miejsca brania będą pojedyncze i okresowe - mniejsza szansa na żerowanie jednocześnie większego stada karpi, dlatego kilka garści pelletu i kulek wystarczy.

Porada
Czy preparat antyseptyczny jest potrzebny?
2017-12-07

Wiele czynników zewnętrznych może spowodować zakażenie ryb i ich przewlekłe choroby, ale głównym czynnikiem są rany wywołane nie tylko ukłuciem haka, ale i również przetarciem spowodowanym leadcorami czy też plecionkami. Takie otwarte rany zostają automatycznie zaatakowane przez bakterie, które mogą spowodować obumarcie ryby. Na rynku jest dużo dostępnych tego typu preparatów, które mają na celu zamknięcie ran spowodowanych przez nas, wędkarzy. I nawet jeśli niektóre z tych środków wymywają się po zetknięciu z wodą, to prawda jest taka, iż po nałożeniu środka antyseptycznego, rana jest natychmiastowo zamykana i bakterie mają zablokowany dostęp do wnętrza ciała ryby.

Porada
Łowienie karpi pod wyspami
2017-12-07

Łowiąc pod wyspą należy zwrócić szczególną uwagę na temperaturę wody w poszczególnych porach roku oraz dnia. Najlepsze wyniki łowienia występują wiosną oraz latem. Wiosną temperatura zbiornika powoli wzrasta, najszybciej nagrzewają się płytsze rejony wody przy wyspach. Tam właśnie pojawiają się karpie. Po słonecznym dniu na brania możemy liczyć wieczorami oraz w nocy. Karpie wędrują w okolice wysp w celu poszukiwania naturalnego pokarmu. Latem chłodniejsze nocki będą schładzały płytsze rejony wody, wówczas możemy liczyć na brania. Dodatkowo naturalnym żywicielem karpi latem będą larwy komarów, które upodobały sobie zacienione przybrzeża. Jesienią karpie przenoszą się na głębsze partie zbiornika, dlatego okolice wysp nie są dobrą miejscówką.

Aktualności
Premiera e-czasopism
2017-12-17

Dziś, właśnie w tej chwili premierowo po raz pierwszy oddajemy do Waszych rąk aplikację mobilną i internetową WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA. Z jej pomocą będziecie mogli buszować po Świecie Karpia i Suma zupełnie za darmo. Od dziś już zawsze każde nowe wydanie czasopisma będzie „e-” i otrzymacie na swoje smartfony czy tablety zupełnie gratis. Wystarczy zainstalować aplikację i cieszyć się ze wszystkich jej możliwości.

W przyszłym roku na rynku znajdzie się 6 premierowych wydań Świata Karpia, a w każdym z nich 22 artykuły napisane przez znanych Wam autorów. Dla miłośników dużych wąsaczy przewidzieliśmy 4 wydania Świata Suma, a w każdym minimum 14 artykułów. Wszystkie nowe wydania znajdą się na Waszych smartfonach zupełnie za darmo.

Aplikację można pobrać z oficjalnych stron Google Play i App Store. Wystarczy wpisać – Wydawnictwo AS PRO MEDIA.

Jako wydawnictwo chcemy, by trafiały do Was merytorycznie tylko najlepsze teksty. Przekonacie się, że artykuł od dziś to nie tylko tekst pisany, ale także zapis video najważniejszych momentów opisywanej zasiadki. Oddajemy do Waszych rąk narzędzie bogate w niezwykle szeroki wachlarz możliwości, które jesteśmy przekonani będziecie dla siebie sukcesywnie odkrywać.

Świat Karpia i Świat Suma to od dziś wydawnictwa cyfrowe. Czytać będziecie je mogli będąc nawet poza zasięgiem Internetu. Wszędzie tam gdzie tylko zechcecie. Wystarczy smartfon, tablet lub domowy komputer i bezpłatna aplikacja, która premierę ma właśnie dzisiaj.

Porada
Występowanie sumów w Polsce
2017-12-18

Sumy występują w większości rzek i zbiorników w Polsce. Piękne okazy można spotkać w Wiśle, Odrze i Bugu. Zaś wśród zaporówek niekwestionowany prym wiedzie Zbiornik Elektrowni Rybnik, skąd pochodzi aktualny (oraz wcześniejszy) rekord Polski.

Porada
Jak wydłużyć rzut
2017-12-20

Chcąc wydłużyć rzut warto najpierw wykonać 1-2 delikatne rzuty, aby namoczyć żyłkę. Następnie ustalamy zwis od zestawu do szczytówki – trochę mniej niż 1 skład wędziska. Po czym bierzemy wymach i zwalniamy żyłkę. Najlepiej, jeśli następuje to w okolicach kąta 45 stopni. Wówczas zestaw ma największe szanse daleko polecieć.

Artykuł
Karpie z wyrobisk pożwirowych
2017-12-21

"Wraz z nadejściem pierwszych chłodów na płytkich zbiornikach szybko spada temperatura wody. Karpie pływają coraz wolniej, zmienia się ich metabolizm. W tym samym czasie na głębokich żwirowniach karpie rozpoczynają żerowanie." - zapraszamy do przeczytania całego artykułu Szymona Stasierskiego, w wydaniu 6/2017 Świat Karpia.

Porada
Gdzie szukać sumów?
2017-12-22

Sumów najlepiej szukać w okolicach zapór, śluz oraz wszelkich innych spiętrzeń wody. Często znajdują się tam dołki, a te są idealnym schronieniem dla wąsaczy.

Porada
Prosto z mułu
2017-12-22

Muliste miejsca mogą być jedną z lepszych stołówek dla karpi, gdzie należy tylko idealnie położyć zestaw i czekać na upragnione branie! - zapraszamy do przeczytania całego artykułu Pawła Kokoszki, w wydaniu 6/2017 Świat Karpia.

Aktualności
Nowa wersja aplikacji Android
2017-12-22

Kilka dni temu wypuściliśmy aktualizację do aplikacji mobilnej WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA. Nowa wersja aplikacji została udoskonalona oraz wprowadzono kilka znaczących poprawek. W sklepie Google Play - Android, dostępna jest już wersja aplikacji 1.09. Prosimy o zaktualizowanie aplikacji do tej wersji. Poprawiono w niej:

- Dodanie powiadomień o nowych treściach w aplikacji
- Możliwość pobrania aktualnych danych w menu głównym/galerii łowców/aktualnościach poprzez ruch palcem "w dół" (scroll w dół)
- Dodanie grafiki startowej po wznowieniu aplikacji
- Poprawione wyświetlanie komentarzy w artykułach/galerii łowców
- Poprawki błędów zgłaszanych przez użytkowników

Aktualności
Wesołych Świąt!
2017-12-23

Przed nami świąteczny czas. Dla wielu to okres, kiedy sprawy zawodowe schodzą na drugi plan. Zatrzymujemy się by świętować, pobyć z bliskimi i odpocząć. To także miejsce na podsumowania i tworzenie nowych planów.  

My też chcielibyśmy podzielić się z Wami swoimi przemyśleniami. Ostatnie miesiące to dla nas czas ciężkiej pracy. Za nami wiele godzin spotkań z ludźmi branży i dyskusji nad kondycją rynku wędkarskiego w Polsce. To także czas weryfikacji oczekiwań i założeń.

Przede wszystkim dziękujemy Wam, naszym Czytelnikom i Internautom za to, że jesteście z nami, że zaczynacie i kończycie dzień lekturą przygotowanych przez nas materiałów. Tworzymy je wyłącznie dla Was. Dziękujemy także naszym Partnerom biznesowym. Za dobrą współpracę i zaufanie w mijającym roku. Witamy w naszym gronie szczególnie tych, którzy zaufali naszej wizji i zdecydowali się wspierać Świat Karpia i Świat Suma w przyszłym roku swoim zaangażowaniem i biznesowymi pomysłami.

Wszystkim chcielibyśmy życzyć pięknych rodzinnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Wiary w siebie i przyjaciół i zawsze otwartych drzwi - na nowe pomysły i dobrych ludzi, którzy je wnoszą do naszego życia.

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

Porada
Rzeczne miejscówki na suma
2017-12-23

Podczas łowienia w rzece najlepsze (choć nie jedyne) miejscówki to wszelkie zakola. W takich miejscach woda płynie spokojniej, a w związku nagromadzonym pokarmem spływa tam drobnica, w ślad za którą płynie sum.

Porada
Wiosenne nęcenie
2017-12-23

Podczas wiosennych zasiadek należy ostrożnie nęcić. Ryby w tym okresie choć są głodne to jeszcze do końca się nie obudziły. W związku z tym pobierają pokarm delikatniej i w mniejszych ilościach. Przydatne mogą być drobne przynęty.

Porada
Gotowanie ziaren
2017-12-23

Jeżeli chcemy aby ziarna podczas gotowania lepiej rosły należy je uprzednio namoczyć. W tym celu po prostu nalej wody do wiadra czy innego pojemnika, wsyp ziarna i zostaw na 24-48 godzin. Przy czym należy pamiętać, że ziarna „piją” wodę. W związku z tym należy jej nalać dużo, zaś ziaren dajemy maksymalnie pół pojemnika.

Film
Film - Kraina siedmiu stawów
2017-12-23

Czy widzieliście już najnowszy film z udziałem Szymona Stasierskiego - Moja karpiowa droga. Kraina siedmiu stawów? Jeśli nie zapraszamy do obejrzenia. Możecie to zrobić poprzez aplikację mobilną, wystarczy wejść w zakładkę "Galeria filmów". Miłego oglądania.

Aktualności
Już za 10 dni nowe wydanie Świata Karpia
2017-12-29

Za 10 dni, dokładnie 7 stycznia w aplikacji pojawi się nowe wydanie Świata Karpia - 1/2018. Znajdziecie w nim wiele ciekawych materiałów. Wśród autorów znajdą się m.in. Jakub Dłubak, Szymon Stasierski, Paweł Popowicz, Łukasz Lechowski, Andy Macgregor, Mariusz Niedźwiecki, Przemek Wamberski, Tomasz Mulka i wiele innych. W wydaniu miłośnicy wędkarstwa feederowego również znajdą coś dla siebie.

Porada
Nawijanie żyłki na szpulę
2017-12-31

Podczas nawijania nowej żyłki najlepiej jest uprzednio ją namoczyć. Można po prostu wrzucić szpulę do wiaderka z wodą i taką linkę dopiero nawijać. Jest to związane z tym, że sucha żyłka inaczej się układa. Materiał po namoczeniu puchnie i może okazać się, że nie mieści się na szpuli, w czego efekcie spada i plącze się.

Aktualności
Jaki krok w Nowy Rok?
2017-12-31

Stary rok dobiega końca. Dla nas był to czas wzmożonej pracy i wielu przygotowań. Wszystko po to, byście mogli cieszyć się bezproblemowym użytkowaniem nowej aplikacji wędkarskiej.

Dziś mijają dwa tygodnie od startu apki. W ten ostatni dzień roku warto podsumować najważniejsze wydarzenia, w których mieliśmy przyjemność brać udział i które już za nami. W wędkarstwie to był rok pod znakiem zmiennej pogody, ta nie chciała współpracować z wędkarzami. Późno rozpoczęty sezon, deszczowe i kapryśne lato miało wpływ na wyniki, a także na całą branżę. Jednak wędkarze to nie marudy i niezależnie od pogody to ich najczęściej można było spotkać nad wodą. Tak było i tym razem.

Aplikacja, o której wspomniałem na początku to nie tylko dostęp do bezpłatnych magazynów, ale również duża baza filmów wędkarskich. Zapraszamy do ich oglądania i obiecujemy, że w przyszłym roku dokładać będziemy sukcesywnie sporo nowych, ciekawych pozycji, które już mamy zaplanowane.

Obok filmów możecie także publikować swoje zdjęcia z rybami. Do czego mocno zachęcamy. Już w niedługim czasie te najładniejsze zdjęcia (subiektywnie patrząc) będziemy nagradzali prezentami od sponsorów. Oczywiście podamy również zasady ich przyznawania. Chcemy jednak by właśnie w tym przypadku była to przede wszystkim dobra zabawa bez specjalnych zawodów o to, kto najlepszy. Publikujcie swoje archiwalne zdjęcia a w sezonie te z pięknymi rybami. Niech inni idą za dobrym przykładem.

Stary rok już odchodzi a na progu stoi nowy 2018. Jaki będzie? Mamy nadzieję, że dobry. Czego i Wam życzymy.

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku życzymy naszym Czytelnikom, Internautom, Klientom i miłośnikom tego pięknego sportu.

Redakcja

Artykuł
Karpie na Gran Canarii
2017-12-31

Wyspa Gran Canaria leży na Oceanie Atlantyckim, na podobnej szerokości geograficznej, co Sahara. Jej klimat jest oceaniczno-subtropikalny, dzięki czemu trwa tam niemalże wieczna wiosna i lato. To jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych dla rodzin z Europy. Jeśli zatem jesteście na etapie planowania wakacji, być może warto wziać właśnie tą wyspę pod uwagę? Karpie można tam łowic... Przeczytajcie artykuł Rafała Kika. Znajdziecie go w aplikacji mobilnej - wydanie 6/2017 Świata Karpia.

Artykuł
Piękno karpiowania
2018-01-02

Dziesiątki godzin, dni, tygodni spędzonych nad wodą w poszukiwaniu karpi. Tak od kilkunastu lat kontynuuję swoją pasję, robiąc to, co kocham. Z łezką w oku wspominam początki swojej karpiowej przygody. Sprzęt był nieskomplikowany, a każda nowinka techniczna budziła spore zainteresowanie. Nie było aparatów cyfrowych, wszystkie zdjęcia robiliśmy na kliszy, góra dwa trzy ujęcia, aby starczyło na kolejne sesje ze złowionymi rybami. Każdy wyjazd był prawdziwą przygodą i wiązał się z dużymi emocjami. Często brakowało środka transportu, ale i tak dawaliśmy radę. Nie przeszkadzała zła pogoda, liczyła się pasja i możliwość spędzenia czasu wśród przyjaciół na łonie przyrody. - to jest fragment artykułu Mariusza Sadowskiego "Piękno karpiowania". Cały artykuł znajdziecie w wydaniu 6/2017 Świata Karpia w aplikacji mobilnej lub internetowej.

Aktualności
Tomasz Mulka na okładce wydania 1/2018
2018-01-04

Już 7 stycznia w aplikacji pojawi się nowe wydanie Świata Karpia - 1/2018. Znajdziecie w nim 20 bardzo ciekawych artykułów. Wśród autorów m.in. Tomasz Mulka, Szymon Stasierski, Paweł Popowicz, Jakub Dłubak, Marcin Cichosz, Paweł Krzemianowski i wiele innych. W tym wydaniu znajdziecie również po raz pierwszy w Polsce wywiad z Jakubem Vagnerem! Okładkę tego wydania zdobi Tomasz Mulka z pięknym karpiem z Gosławic! Premiera w najbliższą niedzielę.

Aktualności
Tajemnica kwoka – Zdenek Halfar
2018-01-04

Zdenek to nasz stały współpracownik, który dzieli się z Wami olbrzymią wiedzą i doświadczeniem. Dzisiaj przypominamy jego artykuł, który został opublikowany w pierwszym ubiegłorocznym numerze Świata Suma. Artykuł bardzo interesujący i pouczający przede wszystkim. Zdenek Halfar przestrzega w nim przed nadmiernym „kwoczeniem”. Stosowanie tego wabika w niewłaściwy sposób może przyczynić się do wypłoszenia i odstraszenia sumów z naszego łowiska. Cały artykuł przeczytacie w wydaniu 1/2017 Świata Suma.

Aktualności
Świat Karpia 1/2018 już jest!
2018-01-07

Właśnie dzisiaj – 7 stycznia, swoją premierę ma pierwsze wydanie e-czasopisma Świat Karpia. W pełni multimedialne, interaktywne i co najważniejsze za darmo! Tylko Świat Karpia daje Wam najlepsze treści za darmo. Koniecznie to sprawdźcie w aplikacji.

Artykuł
Wywiad z Jakubem Vagnerem
2018-01-10

National Geographic, Discovery, Katlov i Pohan – co je łączy? Jedna osoba, a jest nią Jakub Vagner. Jeden z najbardziej znanych wędkarzy na świecie, z którym wywiad przeprowadził Jakub Dłubak, a możecie przeczytać go w aktualnym wydaniu Świata Karpia 1/2018.

Artykuł
Zimowe karpiowanie
2018-01-10

Łowienie karpi zimą staje się coraz bardziej popularne. Widok ośnieżonego namiotu i skutego lodem sprzętu nie budzi większego zdumienia. Sezon karpiowy wcale nie musi się kończyć. Karpie można łowić skutecznie nawet zimą. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie to realizować i jak się do tego przygotować. - Szymon Stasierski zaprasza do przeczytania artykułu swojego autorstwa "Zimowe karpiowanie" w najnowszym wydaniu Świat Karpia 1/2018.

Aktualności
Rybomania w Poznaniu już za tydzień
2018-01-11

Już za miesiąc odbędzie się wielkie święto wędkarstwa w Polsce. W dniach od 9 do 11 lutego po raz kolejny do Poznania zawitają targi Rybomania. Podobnie jak w ubiegłych latach zaczynamy od dnia branżowego (piątek), jest to czas dla producentów, hurtowników i sklepów. Jednak już w sobotę i niedzielę Rybomania otwiera się na wszystkich zwiedzających. Targi będą otwarte w następujących godzinach: 

piątek 11:00 – 19:00
sobota 10:00 – 18:00
niedziela 10:00 – 17:00

Już od grudnia jest możliwość wcześniejszego kupienia biletu za pośrednictwem Tixer, Ticketpro oraz w punktach stacjonarnych takich jak Empik, Saturn czy Media Markt. Nasza redakcja również będzie miała swoje stoiska, na które już teraz zapraszamy.

Artykuł
Skuteczne trio
2018-01-12

Pływające kulki to bardzo popularne przynęty na karpie. Jednak aby łowić skutecznie, należy dobrać odpowiedni przypon. Ronnie Rig, Multi Rig i Chod Rig to właśnie trzy przypony skonstruowane z myślą o karpiowaniu na pop-up'y. I każdy jest niezawodny! Warto je wypróbować. - przeczytajcie cały artykuł Marcina Burka w najnowszym wydaniu Świata Karpia.

Artykuł
10 do 1
2018-01-13

Tomek Mulka wiele lat, a konkretnie to 10 spędził w Wielkiej Brytanii. W tym okresie dużo wędkował, uczył się i poznawał tajniki karpiarstwa. Od roku znów mieszka w Polsce i to tutaj pobił swój dotychczasowy rekord. 10 do 1 to tytuł jego artykułu, w którym przeczytacie m.in. jak wygląda wędkowanie na wyspach oraz w Polsce, gdzie jest łatwiej i dlaczego. - artykuł znajdziecie w najnowszym wydaniu Świat Karpia 1/2018.

Porada
Rzeczne sumy
2018-01-14

Jeżeli w bliskim sąsiedztwie koryta lub w nim samym znajdują się przeszkody wodne lub dno jest zróżnicowane, a nieopodal płytkie blaty, to możemy być prawie pewni, że zasiedla to miejsce niejeden wąsacz. Na niektórych zbiornikach można liczyć na filary dużych mostów. Osadzone w dnie starego koryta tworzą idealne, dzienne stanowiska sumów. Dla łowiących z brzegu wędkowanie w korycie może sprawiać wiele problemów, zwłaszcza umieszczenie w odpowiednim miejscu przynęty. Należy wtedy wybrać stanowisko najbliżej sąsiadujące z korytem lub zaopatrzyć się w niewielki ponton, by móc wywieźć zestaw. Jeżeli takim nie dysponujemy, to aby zwiększyć swoją szansę na spotkanie z wąsalem, dobrym rozwiązaniem będzie nocne wędkowanie. Sumy w tym czasie opuszczają dzienne ostoje i kierują się w stronę brzegów.

Artykuł
Tylko dla bogatych?
2018-01-15

Często zastanawiam się, co jest w życiu najważniejsze? Pieniądze, rzeczy materialne, chęć posiadania, a może coś zupełnie innego? Odnalezienie w sobie szczęścia i radości z każdej chwili, świadomość, że żyjemy pełnią życia, posiadamy wspomnienia, które będą z nami na dobre i na złe? Każdy z nas inaczej rozumie szczęście. Ja czuję się szczęśliwy podczas karpiowania. Możliwość obcowania z przyrodą, czas na przemyślenia, refleksje, chwila oddechu, ucieczka od rzeczywistości, podziwianie wschodów i zachodów słońca, piękne ryby, którym zwracam wolność, emocje, które ciężko opisać słowami - w tym tkwi całe piękno tego hobby. Czy karpiowanie jest drogie i wymaga poświęceń? Może to rozrywka – jak się słyszy - tylko dla ludzi bogatych, posiadających dużo czasu i pieniędzy? - jak jest naprawdę przeczytajcie w artykule Mariusza Sadowskiego w najnowszym wydaniu Świat Karpia 1/2018.

Film
Trailer - Przystanek ciepłe kanały Konin.
2018-01-16

Prezentujemy zapowiedź filmu karpiowego z udziałem Szymona Stasierskiego, tym razem zimowe karpiowanie na ciepłych kanałach w Wielkopolsce. Za kilka dni opublikujemy pełny film z tej wyprawy. Z pewnością poczujecie klimat zimowego karpiowania, a o to właśnie chodzi. Tymczasem zobaczcie krótką zapowiedź tego, co Was czeka! Trailer zobaczcie w module Filmy wędkarskie lub na naszym portalu www.swiatkarpia.com

Aktualności
Dodaj zdjęcia i wygraj
2018-01-17

Zgodnie z obietnicą, startujemy z konkursem, który potrwa aż do końca tego roku! Co miesiąc ktoś z Was będzie miał szansę zgarnąć świetną nagrodę ufundowaną przez firmę Prologic i Okuma. Poznajcie więcej szczegółów.  

Aplikacja mobilna „Wydawnictwo AS PRO MEDIA” umożliwia użytkownikom publikację zdjęć ze złowionymi rybami - karpiami, amurami oraz innymi gatunkami, poprzez aplikację mobilną, którą można pobrać ze sklepu AppStore oraz Google Play, a także poprzez czytnik internetowy dostępny pod adresem www.wydawnictwoaspromedia.com. My przygotowaliśmy konkurs właśnie dla karpiarzy!

Kto wygra?
Co miesiąc nagrodzona zostanie jedna osoba, która opublikuje w aplikacji najwięcej zdjęć ze złowionymi rybami – karpiami i amurami. Nie oceniamy wagi, gdyż każda, nawet najmniejsza ryba zasługuje na uznanie. Łowisz dużo ryb? Prawdopodobnie wygrasz...

Gdzie dodawać zdjęcia?
Zdjęcia należy dodawać do galerii łowców poprzez aplikację mobilną "Wydawnictwo AS PRO MEDIA" dostępną na Android oraz iOS lub poprzez czytnik internetowy - www.wydawnictwoaspromedia.com

 

ZACZYNAMY!
Łowca miesiąca – STYCZEŃ

Nagrodą dla łowcy miesiąca w styczniu są DWA kołowrotki OKUMA CUSTOM BLACK 80 ufundowane przez firmę OKUMA - sponsora konkursu. Termin publikacji zdjęć na łowcę miesiąca stycznia mija 31 stycznia o godzinie 23:59. Zwycięzca zostanie wyłoniony 5 lutego.

 

Artykuł
Anatomia zasiadki
2018-01-18

Piąty dzień mojej zasiadki dobiega końca. Po raz kolejny wypad nad Solinę nie przyniósł mi upragnionego brania. No cóż, zdarza się, przecież nieraz wracałem z wody o kiju. Ale zaraz... Czy na pewno moja zasiadka była bezowocna? Czy ten wyjazd na karpie był kolejną z rzędu porażką? No właśnie, ciekaw jestem, ilu z was po nieudanej wyprawie na ryby uważa, że znalazło się na przegranej pozycji. Czy tak naprawdę każda nasza wyprawa bez ryby jest dla nas porażką? A może powinniśmy spojrzeć na to w nieco innej, szerszej perspektywie? Chciałbym was przekonać, że taki tok myślenia ma sens i powinniśmy każdą, nawet bezrybną wyprawę starać się analizować. Przeczytajcie cały artykuł Pawła Popowicza w najnowszym wydaniu Świat Karpia 1/2018 w aplikacji mobilnej lub przez www.wydawnictwoaspromedia.com

Aktualności
Świat Suma 1/2018 już w poniedziałek
2018-01-19

W najbliższy poniedziałek premiera nowego wydania Świata Suma 1/2018. W nim sporo o sumach, ale również miłośnicy spinningu znajdą coś dla siebie. Okładkę pierwszego wydania zdobi Asia Szymańska... zatem zapraszamy w poniedziałek do zakładki Świat Suma.

Film
Nowy film - Moja karpiowa droga
2018-01-21

Wcześniej mogliście zobaczyć trailer nowego filmu z Szymonem Stasierskim, który został nagrany przy współpracy z firmą JRC, dzisiaj oddajemy Wam pełną wersję filmu.

Zimowe karpiowanie to wyzwanie dla karpiarzy, którzy szukają czegoś innego, ekscytującego, co pozwoli spełnić swoje marzenia łącznie ze złowieniem swojego życiowego rekordu. Z rekordów słynie Jezioro Rybnickie, ciepłe kanały w Koninie nie do końca. Zazwyczaj łowione są tam nieduże karpie, ale czym byłoby wędkarstwo gdyby nie nadzieja złowienia tych największych przed każdą zasiadką... Czy można miło spędzić czas nie łowiąc karpi po kilkanaście czy kilkadziesiąt kilogramów? Można. Zobaczcie film nagrany na ciepłym kanale w Koninie. W filmie występuje Szymon Stasierski oraz gościnnie Dawid Zimniak. Film możecie obejrzeć w zakładce FILMY lub na naszym portalu www.swiatkarpia.com

Aktualności
Świat Suma 1/2018 już dostępny
2018-01-22

Dostępne jest już nowe wydanie czasopisma Świat Suma 1/2018. W aktualnym wydaniu znajdziecie ciekawe artykuły dla sumiarzy i spinningistów. W wydaniu piszą m.in. Wojciech Andrzejak, Marcin Wieczorek, Kamil Żaczkiewicz, Grzegorz Szafir i inni. E-czasopismo możecie czytać bezpłatnie poprzez aplikację mobilną "Wydawnictwo AS PRO MEDIA" oraz przez czytnik internetowy www.wydawnictwoaspromedia.com

Aktualności
Dostępna aktualizacja
2018-01-24

W sklepie Google Play dla Android oraz App Store dla iOS dostępna jest już nowa wersja aplikacji "Wydawnictwo AS PRO MEDIA". W nowej wersji poprawiono stabilność aplikacji, wyeliminowano większość błędów krytycznych wyświetlanych użytkownikom, dodano filtr Łowiska zagraniczne, dodano w galerii łowców filtr wagowy oraz poprawiono kilka funkcjonalności poprawiających działanie aplikacji. Prosimy o zaktualizowanie aplikacji, wystarczy wejść do sklepu App Store lub Google Play, odszukać aplikację i kliknąć przycisk AKTUALIZUJ.

Porada
Sumy z płytkiej wody
2018-01-24

Zapewne wielu z was zadało sobie kiedyś pytanie, czy warto zapolować na wąsacze w niezbyt głębokich, zupełnie niepachnących sumem zbiornikach. Sam stanąłem kiedyś przed podobnym dylematem. Postanowiłem jednak spróbować i przekonałem się, że nie warto lekceważyć ukrytego potencjału płytkiej, niepozornej wody. - pisze Grzegorz Szafir w swoim najnowszym artykule w Świat Suma 1/2018.

Artykuł
Jak łowić te duże?
2018-01-26

Karpiowanie to jedna z najszybciej rozwijających się obecnie dziedzin wędkarstwa. Coraz więcej osób zaczyna swoją przygodę z łowieniem karpi i już po kilku zasiadkach marzy o złowieniu prawdziwego okazu, czyli ryby ważącej powyżej 20 kilogramów. - zachęcamy do przeczytania bardzo ciekawego artykułu Mariusza Niedźwieckiego w nowym wydaniu Świat Karpia 1/2018.

Artykuł
Sumowa wiosna
2018-01-26

Wiosna to najprawdopodobniej najpiękniejszy okres w całym roku. Wszystko budzi się do życia. Rośliny zaczynają kwitnąć, ptaki zaczynają wracać z ciepłych krajów i coraz częściej słychać najpiękniejszy ze wszystkich dźwięków, czyli klangor żurawi. To wszystko zwiastuje rychłe nadejście wiosny i zbliżający się wielkimi krokami sezon sumowy. - wszystko o wiośnie w swoim artykule zawarł Albert Chojnacki, znajdziecie go w wydaniu 1/2018 Świata Suma.

Artykuł
Feeder w zimne miesiące
2018-01-29

Marcin Cichosz jak wielu z nas nie potrafi rozstać się z wędkowaniem na okres zimy. W związku z tym zmodyfikował swoje zestawy i z sukcesami łowi przez niemal cały rok. Marcin w artykule opisuje zestawy, rodzaje podajników oraz przynęty, które stosuje w zimnych miesiącach. Zachęcamy do lektury tego bardzo ciekawego tekstu. Jesteście ciekawi całego artykułu Marcina? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 1/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA. 

Artykuł
Zimowych pstrągów czas
2018-01-30

Jak w każdym tygodniu teraz będzie kilka słów o rzecznych drapieżnikach. Zapraszamy do lektury artykułu Kamila Zaczkiewicza, który podjął się tematu zimowych polowań na pstrągi. Artykuł Kamila możecie przeczytać w najnowszym wydaniu Świata Suma. Autor opisuje przygotowania do pstrągowych łowów oraz kilka trików jak je podejść.

 Jesteście ciekawi całego artykułu Kamila? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Suma 1/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Artykuł
Z nurtem rzeki
2018-01-30

Rzeka to wymagający przeciwnik, jednak Przemek Wamberski często stawia jej wyzwanie. W aktualnym numerze naszego magazynu podsumowuje miniony sezon. Z jakimi efektami i nauką na przyszłość? Przemek to częsty bywalec dolnośląskich rzek, o czym mieliśmy okazję już wiele razy przeczytać. W tym materiale bierze pod lupę ubiegły rok i opisuje swoje sukcesy, porażki oraz srogie lekcje jakie dostał nad wodą.

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował dla Was Przemek? Zapraszamy do aplikacji, gdzie znajdziecie wszystkie wydania magazynu Świat Karpia 1/2018.

Artykuł
Czy Hiszpanie zlikwidują karpiarstwo?
2018-01-31

"Odkąd karpie są gatunkiem, który nie może być sprzedawany w celach konsumpcyjnych, przemysł ten stracił na wartości. A więc czy Sąd Najwyższy ostatecznie zlikwiduje ten rekreacyjny sport w Hiszpanii?" Przeczytacie artykuł Andy Macgregora w najnowszym wydaniu Świat Karpia 1/2018.

Artykuł
Wiosna na Padzie – Wojciech Andrzejak
2018-02-01

Pad to jedna z najbardziej znanych rzek sumowych w Europie. Wielu sumiarzy uznaje ją za też za najlepszą. Wojciech Andrzejak w najnowszym wydaniu Świata Suma opisuje jak wygląda wiosenne wędkowanie w tej wspaniałej wodzie. 

Przynęty, rodzaje zestawów oraz okres zasiadki są niewątpliwie najważniejszymi sprawami, które mają bezpośredni wpływ na sukces wyprawy. Wojtek w swoim artykule wskazuje wiosnę jako świetny okres na sumowanie we włoskim Padzie. O pozostałych sprawach przeczytacie w jego artykule.

Jesteście ciekawi całego artykułu Wojtka? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Suma 1/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA

Artykuł
Walcz do końca
2018-02-02

Wędkarstwo uczy cierpliwości i często daje nam srogie lekcje. Jednak jak dowodzi Paweł warto walczyć do końca i nie poddawać się. Czasem rekordowa ryba potrafi wziąć w najmniej spodziewanym momencie. 

Pewnie wielu z Was kończąc nieudaną zasiadkę traci nadzieję na spotkanie z „pożegnalnym” karpiem. Gdy w ostatniej chwili mając na stanowisku już tylko przysłowiowe wędki i podbierak następuje branie. W tym momencie każda, nawet mała ryba potrafi dostarczyć wiele emocji. O podobnych sytuacjach i o tym aby walczyć do końca napisał Paweł Kokoszka w swoim najnowszym artykule.

Jesteście ciekawi całego artykułu Pawła? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 1/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Artykuł
Koniec początkiem – Łukasz Lechowski
2018-02-02

Łukasz Lechowski to nasz stały współpracownik, który tym razem postanowił zastanowić się kiedy kończy się sezon, a kiedy zaczyna. Może dla części z Was nie ma tej granicy w ogóle? Zapraszamy do lektury. Łukasz w artykule skupił się na karpiowania w okresie od jesieni do wiosny. Najwięcej miejsca poświęcił oczywiście panującej aktualnie zimie i karpiowaniu na Elektrowni Rybnik.

Jesteście ciekawi całego artykułu Łukasza? Zapraszamy do najnowszego numeru e- magazynu Świat Karpia 1/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Film
Sygnalizatory Hokkaido 4+1
2018-02-02

Obecnie oprócz jakości bardzo istotnym elementem kształtującym preferencje klientów jest cena. Dla osób nie planujących wydawać zbyt wiele pieniędzy, a chcących otrzymać sygnalizatory dobrej klasy z pomocą przychodzi Hokkaido. Zobaczcie prezentację sygnalizatorów w zakładce GALERIA FILMÓW.

Artykuł
Karpiowe eldorado
2018-02-05

Zapraszamy do lektury tekstu Przemka Pająka, w którym wspomina swoje początki na pewnym łowisku i późniejsze zmiany w zachowaniach ryb. Kiedy Przemek zaczynał wędkować na tej wodzie był jedyną osobą. Karpie żyły swoim życiem i pływały tylko sobie znanymi ścieżkami. Z biegiem lat woda zmieniała się, nastała duża presja i ryby również zmieniły upodobania.

Jesteście ciekawi całego artykułu Przemka? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 1/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA. 

Aktualności
Łowcą miesiąca został Łukasz Dąbrosiak
2018-02-05

Czas podsumować pierwszy miesiąc konkursu na łowcę miesiąca. Osoba, która została łowcą miesiąca stycznia dodała do galerii aż 111 zdjęć z karpiami i amurami. W styczniu łowcą miesiąca został Łukasz Dąbrosiak, który dodał do aplikacji aż 111 zdjęć! Gratulujemy łowcy tylu złowionych pięknych ryb. Wszystkie zdjęcia Łukasza możecie zobaczyć w aplikacji "Wydawnictwo AS PRO MEDIA". Zachęcamy jednocześnie do wzięcia udziału w konkursie na łowcę miesiąca Lutego - tym razem do wygrania jest zestaw sygnalizatorów Prologic Bat+.

Łukasz Dąbrosiak wygrywa dwa kołowrotki OKUMA Custom Black 80.

Aktualności
Rybomania już w piątek. 10% rabatu
2018-02-06

Zimowe miesiące w branży wędkarskiej są bardzo gorące. Zaświadczyć może o tym każdy, kto przygotowywał się do sezonu. Każdy ma swoje oczekiwania, wędkarze takie by zima szybko odpuściła a producenci by portfele wędkarzy były szeroko otwarte. Miniony sezon pokazał, że brak tej równowagi potrafi zachwiać rynkiem i ma to wpływ na nastroje przez cały sezon. Oby ten był lepszy. 

A co szykuje nam branża, jakie nowości się pojawią i kto tym razem zachwyci nowym patentem? Odpowiedzi, przynajmniej częściowe na te pytania poznamy już za kilka dni podczas największych targów wędkarskich w Polsce. Poznańska Rybomania to impreza, którą każdy szanujący się wędkarz powinien odwiedzić.

Oczywiście zapraszamy również do naszego stoiska, które w tym roku mieści się w hali głównej w pobliżu Biura Targów. A warto do nas zajrzeć, choćby po 10 procent rabatu na produkty z asortymentu firmy Stalomax i Carp Only. Ten znany producent wraz ze swym dystrybutorem ostrowskim sklepem E-Koi pokaże na targach nowości, jakie przygotował na zbliżający się sezon. A zapewniamy, że jest w czym wybierać.

By skorzystać z rabatu wystarczy pokazać na swoim smartfonie ściągniętą i zainstalowaną aplikację „WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA”. Z aplikacją będzie się można zapoznać także na naszym stoisku. Przygotowujemy dla Was na miejscu możliwość czytania i przeglądania najnowszych bezpłatnych e-magazynów Świat Karpia i Świat Suma i to na kilku urządzeniach.

Oczywiście nie zabraknie, wzorem lat poprzednich symulatora holów. Miłośnicy wędkarstwa karpiowego i sumowego, a także po raz pierwszy spinningowego będą mogli sprawdzić się podczas holu z rybami na różnych poziomach trudności. W tym roku na naszym stoisku będzie można przetestować najnowszy sprzęt takich marek jak Anaconda, Prologic, Black Cat, Mad Cat, Daiwa i nowość z teamu Normark, wędziska Carp Spirit. Terminarz poszczególnych testów na symulatorze opublikujemy w najbliższym czasie.

Aktualności
Nowy regulamin galerii łowców
2018-02-06

REGULAMIN GALERII ŁOWCÓW

  1. Zdjęcia można publikować poprzez aplikację mobilną "Wydawnictwo AS PRO MEDIA" lub poprzez portal www.wydawnictwoaspromedia.com
  2. Wydawnictwo przestrzega zasad etyki wędkarskiej "złów i wypuść", dlatego publikowane zdjęcia powinny wskazywać na to, że ryba została wypuszczona do wody.
  3. Ryby zakrwawione, brudne od trawy, błota, wyschnięte nie będą publikowane.
  4. Zdjęcia z karpiami i amurami wykonane na stojąco nie będą publikowane.
  5. Zdjęcia na których widać ewidentny brak maty karpiowej nie będą publikowane w aplikacji.
  6. Na zdjęciach musi znajdować się łowca - zdjęcia samych ryb nie będą publikowane w aplikacji.
  7. Zdjęcia muszą być czytelne. Nie będą publikowane zdjęcia np. ciemne, nieostre, rozmazane, gdzie utrudniona jest identyfikacja łowcy.
  8. Wydawca ma prawo do nieopublikowania przesłanych zdjęć, jeśli uzna, że narusza to dobro innych osób lub zasadę "złów i wypuść".
  9. Wydawca zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu.
Artykuł
Zagraniczne wojaże
2018-02-07

Jakub Dłubak w swoim artykule opisuje kolejne etapy przygotowań do zagranicznych wyjazdów, czy to prywatnych czy w formie zawodów. Najważniejsze zawsze jest dobre przygotowanie, bo „diabeł tkwi w szczegółach”. 

Jak można się domyślić tytuł zdradza tematykę artykułu. W tym wydaniu Świata Karpia Jakub Dłubak skupia się na zagranicznym wędkowaniu, czym są owe zagraniczne wyjazdy – czasem to Czechy, czasem Chorwacja, a innym razem Rumunia. Do każdego wypadu należy się odpowiednio przygotować. Zapraszamy do lektury.

Jesteście ciekawi całego artykułu Kuby? Zapraszamy do najnowszego numeru e- magazynu Świat Karpia 1/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA. 

Aktualności
10% rabatu na targach Rybomania
2018-02-07

Przypominamy o rabatach dla użytkowników aplikacji mobilnej. Aby skorzystać z 10% rabatu w sklepie Centrum Wędkarskie E-Koi - dystrybutora produktów Stalomax oraz Carp Only, wystarczy mieć w swoim telefonie zaintalowaną aplikację mobilną "Wydawnictwo AS PRO MEDIA". Pokażcie ją sprzedawcy przy zakupach :)

Artykuł
Czym skorupka za młodu...
2018-02-08

Wielu z nas zaczynało swoją wędkarską przygodę pod okiem ojca czy dziadka. Te pierwsze wyjazdy były niezwykłą przygodą. Pierwsze noce pod namiotem i rozpalanie ogniska. Mateusz Frankiewicz w swoim artykule podpowiada jak przygotować się do pierwszego sumowego wypadu razem z małym dzieckiem.

Jesteście ciekawi całego artykułu Mateusza? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Suma 1/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Artykuł
Karpiowe eldorado – Przemek Pająk
2018-02-08

Zapraszamy do lektury tekstu Przemka Pająka, w którym wspomina swoje początki na pewnym łowisku i późniejsze zmiany w zachowaniach ryb. Kiedy Przemek zaczynał wędkować na tej wodzie był jedyną osobą. Karpie żyły swoim życiem i pływały tylko sobie znanymi ścieżkami. Z biegiem lat woda zmieniała się, nastała duża presja i ryby również zmieniły upodobania.

Jesteście ciekawi całego artykułu Przemka? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 1/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Aktualności
Rybomania w Poznaniu 2018 zakończona!
2018-02-13

Ostatni dzień targów już za nami. Ponownie odwiedzający dopisali, a ich ilość mile zaskoczyła organizatorów. Ubiegłoroczny rekord na pewno został pobity.  

W chwili publikacji tego artykułu nie są jeszcze znane pełne statystyki odwiedzin, jednak jak poinformowali nas organizatorzy przez pierwsze dwa dni zanotowali około trzydziestoprocentowy wzrost liczby odwiedzających względem ubiegłego roku.

Ponownie olbrzymim zainteresowaniem cieszyły się nowości sprzętowe oraz możliwość ich sprawdzenia. Jest to niewątpliwa zaleta imprezy, która gromadzi ponad 250 wystawców. Na naszym stanowisku kolejny dzień można było powalczyć z wirtualnymi rybami. Jednocześnie co bardzo nas cieszy usłyszeliśmy wiele miłych słów, zarówno o idei jak i zawartości naszego portalu i aplikacji. Wracając jeszcze do kwestii symulatora to udało nam się zaprosić do zabawy znanego i cenionego karpiarza, a przy tym bardzo sympatycznego człowieka – Alana Blaira (filmik z jego holu możecie zobaczyć na facebooku).

W przyszłym miesiącu wędkarzy czeka jeszcze jedna edycja Rybomanii. Tym razem impreza zawędruje do Sosnowca. Później pozostaje już tylko ruszać nad wodę, bo dni są już coraz dłuższe, a głód wędkowania ogromny. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z targów na naszym portalu www.swiatkarpia.com oraz www.swiatsuma.com

Artykuł
Zawodnicze "killery zanętowe"
2018-02-13

Zanęta i przynęta to podstawowe pojęcia dla każdego wędkarza. Adam Skrzypek w swoim artykule opisuje te, które stosuje podczas zawodów. Feeder to obecnie bardzo prężnie rozwijająca się dziedzina wędkarstwa. Adam Skrzypek to wędkarz o bardzo dużej wiedzy i doświadczeniu, również tym zdobywanym podczas zawodów. W artykule, który znajdziecie w aktualnym wydaniu naszego e- czasopisma Adam dzieli się swoimi spostrzeżeniami odnośnie różnych rodzajów zanęt.

Jesteście ciekawi całego artykułu Adama? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 1/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Artykuł
Czerwcowe zbóje
2018-02-14

Choć do sezonu sandaczowego jeszcze daleko, to już teraz warto się przygotowywać. Nigdy nie wiadomo, kiedy postanowimy spontanicznie ruszyć nad wodę, tak jak zrobił to Kornel Słaby. Kornel w swoim tekście wspomina pewien letni wypad, kiedy to dość spontanicznie zadzwonił do kolegi Józka i umówili się na dwa dni łowienia. Były ryby, były też motorówki i straty, a jakie? Zapraszamy do lektury artykułu.

Jesteście ciekawi całego artykułu Kornela? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Suma 1/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Artykuł
Kasia Kozłowska i nietypowe przynęty
2018-02-15

Na hasło karpiarz, od razu mamy przed oczami kulki proteinowe, pellety i ewentualnie ziarna. Jednak warto pamiętać o „dziadkowych przynętach”, czyli produktach typu ziemniaki, makaron i inne. O tym właśnie przeczytacie w artykule, który przygotowała dla Was Kasia Kozłowska. 

Obecnie podstawową przynętą wielu karpiarzy są kulki czy pellety. Jednak na wielu łowiskach zdarza się, że ryby przestają reagować na te smakołyki. Warto wtedy spróbować czegoś nowego, choć może powinno być starego.

Jesteście ciekawi całego artykułu Kasi? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 1/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Artykuł
Uśmiech młodego karpiarza
2018-02-16

Akcja pod nazwą „Uśmiech młodego karpiarza” nabiera rozpędu. Z roku na rok przyłącza się coraz więcej młodych adeptów karpiowania. Paulina Czarnecka w artykule, który znajduje się w Świecie Karpia 1/2018 opisuje jak powstała i w jaki sposób rozwija się akcja „Uśmiech młodego karpiarza”. Tekst naprawdę warty uwagi.

Jesteście ciekawi całego artykułu Pauliny? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 1/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Artykuł
Samsieczno dla każdego
2018-02-19

Tym razem Paweł zabiera nas do województwa kujawsko – pomorskiego nad łowisko Samsieczno. Jest to nieduża lecz, jak twierdzi autor bardzo klimatyczna woda, w której pływa sporo pięknych ryb. 

Samsieczno to miejscowość położona niedaleko Bydgoszczy. Znajdują się tutaj dwa zbiorniki, z których większy jest łowiskiem karpiowym. Jak twierdzi autor właściciel wody starał się przenieść na nasz grunt klimat angielskich wód. Czy mu się udało?

Jesteście ciekawi całego artykułu Pawła? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 1/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Aktualności
Rybomania - ponad 41 tysięcy osób
2018-02-19

Targi RYBOMANIA odbyły się w ramach cyklu Targów Pięciu Pasji. Towarzyszyły im Targi Myślistwa i Strzelectwa KNIEJE, Targi Sprzętu Pływającego i Sportów Wodnych BOATEX oraz Tragi Regionów i Produktów Turystycznych TOUR Salon oraz nowe wydarzenie w portfolio Międzynarodowych Targów Poznańskich - Targi Militarne, Outdooru i Strzelectwa SURVIVAL FORCE EXPO. Połączenie tylu pasji zadziałało jak magnes i przyciągnęło łączenie 41 776 wędkarzy, żeglarzy, myśliwych i miłośników podróży. Tegoroczna edycja RYBOMANII zgromadziła ponad 250 wystawców, którzy zaprezentowali kompleksowo sprzęt niezbędny pasjonatom zasiadek nad wodą. Wędki, kołowrotki, zanęty, przynęty, odzież outdoorowa, wyposażenie turystyczne, łodzie wędkarskie – to wszystko można było zobaczyć na ekspozycji, a nawet dokonać zakupów. Wyjątek pod tym względem stanowiły stoiska firm zlokalizowane w Trend Zone. To nowy koncept towarzyszący targom stanowiący odpowiedź na potrzeby dystrybutorów wędkarskiego ekwipunku, którzy są zainteresowani jedynie dotarciem 
do klienta biznesowego.

Tradycją już jest, że na targi RYBOMANIA zjeżdżają się nie tylko miłośnicy wędkarstwa 
z Polski, ale także wędkarze z całego świata. W tym roku na scenie targowej pojawili się naprawdę wyjątkowi goście. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się spotkania z Jakubem Vágnerem, jednym z najbardziej znanych łowców wodnych potworów. Zwiedzający targi z wielką uwagą słuchali o jego wędkarskich przygodach, potyczkach z wielkimi rybami i niesamowitych miejscach, które odwiedził. Chętni robili sobie zdjęcia i sięgali po autografy. Fani sumów z kolei mogli spotkać się z ekipą Black Cat Team, a także gośćmi specjalnymi sklepu sumowego – Yurim Grisendi, Philippe Carême i Jeanem Chritophem Conejero, który złowił suma 
od długości 272 cm zostając tym samym rekordzistą świata.

Podczas targów RYBOMANIA zostały również ogłoszone wyniki Otwartego Festiwalu Filmów Wędkarskich im. Jerzego Biedrzyckiego. To była już 6. edycja konkursu, w którym pasjonaci wędkarstwa dzielą się swoimi przygodami nad wodą, pięknem przyrody i niezwykłymi emocjami, jakie towarzyszą ich wyprawą. Jury konkursu najwięcej punktów przyznało Jakubowi Sadusiowi 
za film No sKILL. Na kolejnych miejscach uplasowali się: Łukasz Lechowski z filmem Chwilo trwaj (II miejsce), Wiktoria Filipiak z filmem Dziewczyna z wędką (III miejsce), Paweł Jankowski z filmem Żarnowiec (IV miejsce) i Rafał Pokusiński z filmem Jaki ojciec, taki syn (V miejsce).

USTAWIENIA

Regulamin i polityka prywatności FAQ Dziennik zmian
Wersja 1.0
Korzystanie z aplikacji oznacza akceptację regulaminu. Jeśli jeszcze się z nim nie zapoznałeś, przejdź do zakładki Regulamin i polityka prywatności.
Wydawnictwo AS PRO MEDIA zastrzega sobie prawo do odmowy publikacji reklam i nie odpowiada za ich treść. Żaden materiał z czasopisma nie może być użyty i reprodukowany bez zgody wydawcy. Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i redagowania zamawianych artykułów.
Świat Karpia, Świat Suma
AS PRO MEDIA
Czytaj czasopismo za darmo!
POBIERZ